טכנולוגיית AI

הרכישה האחרונה של אפל – חברת הבינה המלאכותית Inductiv יכולה להבטיח שסירי תקבל מידע "נקי" מהבקשות שלנו.

אפל ממשיכה בגל הרכישות שלה בתחום ה-AI והפעם במטרה לשפר את הביצועים של סירי. החברה אישרה לרשת החדשות הכלכלית Bloomberg שהיא רכשה לאחרונה את חברת הבינה המלאכותית Inductiv הקנדית, המבוססת באונטריו.

אינדקטיב משתמשת בטכנולוגיית AI כדי לתקן מידע – ודבר זה בתורו, משפר למידת מכונות. החברה לא פירטה את התכניות שלה ושמרה על התגובה הרגילה שהיא "קונה חברות טכנולוגיה קטנות יותר מפעם לפעם," אבל שסירי נמצאת במוקד הרכישה.

היצרנית של מכשיר האייפון נראית ממוקדת בשיפור הטכנולוגיה של העוזרת הקולית שלה ובפרט ביכולת ההבנה שלה. עדות לכך אפשר למצוא ברכישה האחרונה עד כה של אפל, של חברת Voysis במטרה לשפר את יכולת הבנת השפה של העוזרת שלה.

מידע נקי יותר יכול לקדם את החברה כברת דרך ארוכה לכיוון שיפור הביצועים של סירי על ידי הפחתה של המידע הלא רלוונטי (מידע זבל) שמבלבל את סירי).

בתקופה האחרונה נראה כי אפל נחושה לשדרג את סירי, והיא היכתה גלים כשהיא שכרה את ראש מחלקת בינה מלאכותית לשעבר של גוגל, ג'ון ג'יאנאנדראה ורכשה חברות סטארטאפ כמו Inductive – שהראה מה היא מתכוונת לעשות.

אפל הכניסה יותר ויותר חברות AI לתוך המוצרים שלה, דרך פיצ'רים כמו דיפ פאשן (Deep Fashion) לבחירת בגדים, אך לסירי יש עדיין מסלול לעבור לפני שהיא תוכל להתחרות עם שירותים קוליים אחרים בשוק, כמו אלקסה של אמאזון והאסיסטנט של גוגל.

כתיבת תגובה