תיקון אייפון 13

חוסר יכולת להחליף את התצוגה של ה-iPhone 13 מבלי לשבור את ה-Face ID עשויה להשפיע רבות על חברות המציעות תיקוני אייפון, כך אמרה היום iFixit במאמר שדוגל בחוקי הזכות לתיקון.

תיקוני תצוגת אייפון 13 מזהה פנים
iFixit הצביע לראשונה על בעיית תיקון זו בפירוק ה-iPhone 13 Pro שלו ואישרה זאת במספר בדיקות. החלפת התצוגה של ‌iPhone 13‌ הופכת את Face ID ללא פונקציונלי, כך שתיקונים בבית אינם אופציה. החלפת צג של ‌iPhone 13‌ עם צג מ‌iPhone 13‌ חדש מביאה להודעת שגיאה שאומרת "לא ניתן להפעיל את Face ID ב-iPhone הזה".

תיקון תצוגה של ‌iPhone‌, שבעבר ניתן היה לבצע עם כלים ידניים, מצריך כעת מיקרוסקופ וכלי מיקרו הלחמה או גישה לתוכנית ספקי התיקונים העצמאיים של אפל, שחנויות התיקונים מתחו ביקורת על החוזים והדרישות ה"דרקוניות" שלה.

הבעייתיות היא מיקרו-בקר קטן שמצמיד את ה-iPhone 13 לתצוגה שלו. לאפל אין כלי שמאפשר לבעלי ‌אייפון‌ או לחנויות תיקונים שאינן קשורות לאפל להתאים מסך חדש ל‌iPhone 13‌. טכנאים מורשים שעובדים עם אפל צריכים להשתמש ב-Apple Services Toolkit 2 כדי לרשום תיקון לשירותי הענן של אפל, ובכך לסנכרן את המספרים הסידוריים של ה‌iPhone‌ והצג.

חלק מחנויות התיקונים מצאו דרך לעקיפת הבעיה, אך היא קשה ועבודה אינטנסיבית. יש להעביר שבב מולחם מהמסך המקורי להחלפה, שלדברי iFixit הוא "חסר תקדים לחלוטין" מכיוון שתיקון מסך הוא "נפוץ להפליא" ומהווה חלק ניכר מההכנסות שמכניסות חנויות תיקונים עצמאיות.

iFixit אומר שההחלטה של ​​אפל להשבית את Face ID עם תיקון מסך עלולה לגרום לשקעי תיקון קטנים להיסגר, להוציא אלפים על ציוד חדש או להפסיד בתיקונים של אפל. האתר גם לא מאמין שבעיית תיקון ה-Face ID היא תאונה, שכן אפל הציגה בעבר הגבלות תיקון דומות עבור Touch ID, פונקציונליות True Tone עם תיקוני תצוגה ומצלמות אייפון 12.
מבחינה טכנית, כן: כשל ב-Face ID יכול להיות באג חומרה מאוד ספציפי עבור אחד הרכיבים המוחלפים בדרך כלל, כזה שאיכשהו הצליח לעבור בדיקה, לא תוקן בעדכון תוכנה גדול, ובמקרה נועל את הסוג הזה. של תיקון עצמאי שהחברה לא מרוויחה ממנו.

עם זאת, סביר יותר שמדובר באסטרטגיה, לא בפיקוח. מצב זה הופך את AppleCare כמעט לנדרש עבור מכשירי אייפון חדשים יותר, אלא אם כן אתה יודע במקרה שחנות התיקונים המקומית שלך מוכנה לאתגר. או שאתה פשוט מתכנן לעולם לא להפיל את הטלפון שלך.אלא אם כן תקנה כיסוי לאייפון 13 של אוטרבוקס

חנויות תיקונים עצמאיות אחרות ש-iFixit דיברה איתן מאמינות שאפל יישמה את השינוי הזה במאמץ "לסכל את יכולתו של לקוח לתקן", כשהם מפנים בעלי ‌אייפון‌ למיקומי קמעונאות של אפל או לספקי שירות מורשים של אפל לעזרה עם התצוגות שלהם.

עם ‌iPhone 12‌, תיקוני המצלמה דרשו תחילה את כלי תצורת המערכת הקנייני של אפל כדי לתפקד כראוי, והמצלמות שהוחלפו לא פעלו. אפל התייחסה לבעיה זו עם עדכון שמודיע ללקוחות שהמצלמה במכשיר שלהם עשויה להיות לא מקורית, אבל לא משבית אותה לחלוטין. אפל יכולה לעשות משהו דומה עבור Face ID בעדכון עתידי, אבל עדיין לא ברור אם זה יקרה.

לקוחות עם ‌iPhone 13‌ יזכו לשירות הטוב ביותר על ידי ביקור אצל ספק שירות מורשה של אפל או בחנות אפל עבור כל סוג של תיקון עקב הקושי בהחלפת תצוגה והפוטנציאל לכישלון Face ID. ללא AppleCare+, תיקוני התצוגה הם יקרים, במחיר של בין $229 ל-$329 עבור דגמי ה-iPhone 13 של אפל. מומלץ מאוד לרכוש כיסוי לאייפון 13 פרו מקס

סיכום קשור: אייפון 13, אייפון 13 פרו
תגית: iFixit
מדריך לקונים: אייפון 13 (קנה עכשיו), אייפון 13 פרו (קנה עכשיו)
פורום קשור: אייפון

כתיבת תגובה